کسب موفقیت انجمن علمی دانشجویی مهندسی علوم و صنایع غذایی مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیردر جشنواره داخلی حرکت

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره داخلی حرکت دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور رئیس دانشگاه، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون دانشجویی، معاون فرهنگی و اجتماعی، مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه و جمعی از دانشجویان فعال در بستر فضای مجازی دانشگاه برگزار شد.

جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی و با تاکید بر ارتباط میان انجمن‌های علمی دانشجویی و جامعه و صنعت همه ساله، آبان ماه در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می‌گردد که اعضای انجمن علمی دانشجویی مهندسی علوم و صنایع غذایی مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر در دوازدهمین جشنواره داخلی حرکت دانشگاه در چهار بخش انجمن برتر ، محتوای دیجیتال ، مسابقه  و کارآفرینی شرکت نمودند و توانستند در میان آثار منتخب و برگزیدگان این جشنواره با کسب رتبه ششم در بخش انجمن های برتر، رتبه دوم در بخش محتوای دیجیتال و رتبه سوم در بخش مسابقه به کار خود پایان دهند. گفتنی است دوازدهمین جشنواره داخلی حرکت دانشگاه شهید باهنر کرمان از 64 انجمن علمی دانشگاه، 21 انجمن با ارسال 48 اثر حضور داشتند که داوران جشنواره با بررسی آثار، 40 اثر را در 8 حوزه به عنوان برگزیده انتخاب کردند.

حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر حمزه رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ابتدا ضمن ابراز خوشحالی از حضور در مراسم اختتامه دوازدهمین جشنواره حرکت دانشگاه، حماسه 9 دی که باعنوان روز بصیرت نامگذاری شده، دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین شهادت حضرت زهرا(س) را گرامیداشت و گفت: ادغام این سه مناسبت می‌تواند مقدمه‌ای باشد برای جشنواره حرکت تا با بصیرت فاطمی در مکتب حاج قاسم به رشد، تعالی و بالندگی رسید.

وی با قرائت آیه 108 سوره یوسف اظهار داشت: حرکت علمی دانشجویان باید با بصیرت و آگاهی باشد که این موضوع یک تاکید قرآنی نیز همراه است و می‌تواند مثمرثمر باشد. 

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر بصیرت و آگاهی، گفت: بصیرت یک حرکت آگاهانه است بطوریکه تمام توطئه بدخواهان و دشمنان به واسطه بصیرت خنثی می‌شود و سبب هدایت فرد و تمیز حق از باطل می‌گردد. حجت الاسلام و المسلمین حمزه در پایان سخنان خود گفت: پیامی که ما ازاین مناسبت‌ها دریافت می‌کنیم این است که با آگاهی، علم، بصیرت و با قدرت تشخیص می‌توان به موقع تصمیم گیری، اقدام و حرکت کرد و همچنین جشنواره حرکت دانشگاه نیز به واسطه بصیرت و آگاهی صورت می‌گیرد.

دکتر احمد یوسف زاده مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اظهار داشت: سال‌ها خدمت در مدیریت امور فرهنگی دانشگاه برای من خاطرات و تجربیات با ارزش به یادگار گذاشته است و امروز بنا براین است که از افتخارآفرینان جشنواره دانشگاهی حرکت تقدیر شود.

وی افزود: اتاق کوچک و محقر انجمن علمی می‌تواند سرای بزرگ دانش باشد هر سال هزاران دانشجو به دانشگاه وارد و هزاران دانشجو فارغ التحصیل می‌شوند اما در هر دانشکده تعداد انگشت شماری دختر و پسر پرانگیزه‌ای هستند که برای علم‌آموزی فقط به کلاس‌های تئوری و عملی دانشگاه بسنده نمی‌کنند بلکه در تکمیل آموزش‌های کلاسی به انجمن‌ها می‌آیند تا در محیطی دوستانه در کنار استادان و مشاوران دلسوز فعالیت‌های علمی خود را توسعه بدهند، این دانشجویان که دوره تعالی دانشجویی را صرفا در مثلث خوابگاه، کلاس و سلف نمی‌گذارند با روشن نگهداشتن چراغ انجمن‌های علمی از اولین روز ورود به دانشگاه تمرین می‌کنند که  با هم فکر کنند، ایده دهند، کارگاه برگزار کنند، اختراع کنند و باهم کسب موفقیت کنند.

دکتر یوسف زاده با تاکید بر اهمیت انجمن‌های علمی گفت: از اتاق‌های کوچک انجمن‌های دانشجویان که در گوشه و کنار بخش‌ها و دانشکده‌ها پراکنده‌اند باید جوانه‌های علم و آگاهی رشد کنند و تمرین خلاقیت، تمرین کار جمعی، تمرین مدیریت، تحقق توسعه علمی و نهضت تولید علم، ترویج فرهنگ و اخلاق علمی و هزار راه نرفته دیگر دقیقا از همین اتاق‌های کوچک انجمن‌های علمی شما شروع می‌شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در پایان گفت: امیدوارم با عادی شدن فضای دانشگاه بازهم حضور جوانانه و سرشار از انرژی دانشجویان را در دانشگاه ببینیم و هر 64 انجمن علمی با جدیت تمام کار کنند و طراوت علم و اجتماعات علمی به این دانشگاه که دو سال در حسرت روی دانشجویان است بازگردد.