تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه شهید باهنر در سال 99

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنرکرمان و به نقل از مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر، آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر و همچنین دانشکده های برتر دانشگاه شهید باهنر کرمان روز سه‌شنبه 2 دیماه 99، با حضور دکتر طاهر رئیس دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین حمزه رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و تعدادی از مسئولان به صورت حضوری و پخش وبیناری برای عموم، در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.

دکتر حسین نظام آبادی ‌پور معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه ضمن خیرمقدم به حضار و مهمانان که به صورت حضوری و مجازی در این جلسه شرکت نمودند از همۀ کسانی که در برگزاری این مراسم تلاش کردند تقدیر و تشکر کرد. ایشان ضمن گزارش تکمیلی از فعالیت های پژوهشی و فناوری دانشگاه در طی سالیان گذشته، کاهش تقاضا کیفی برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی، توجه به اخلاق پژوهش، کمبود منابع کافی از محل بودجه عمومی در بخش پژوهش، تقویت برنامه فرصت مطالعاتی، بازنگری نحوه رتبه‌بندی دانشکده‌ها، نمایه‌سازی نشریات دانشگاه در پایگاه‌های استنادی معتبر و تقویت مدل ارتباط با صنعت و جامعه را از چالش‌ها و مشکلات حوزه پژوهشی و فناوری عنوان کرد.

وی افزود که مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر از لحاظ فعالیت های پژوهشی و فناوری جزو دانشکده های برتر دانشگاه در سال 99 انتخاب شده است و در انتهای مراسم ضمن تقدیر از نفرات برتر در حوزه های مختلف، از فعالیت های آقای دکتر مهدی نقی زاده رییس مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر، اعضاء هیات علمی و دانشجویان و کارکنان آن مرکز که نقش مهمی در پیشرفت پژوهشی و فناوری دانشگاه داشته اند نیز به رسم یادبود تجلیل و قدردانی به عمل آمد. مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر در حالی در میان 14 دانشکده و پژوهشکده، جزو دانشکده های برتر دانشگاه در سال 99 قرار گرفت که، این مرکز در سال گذشته در رتبه دوم و در سال 97 نیز عنوان دانشکده برتر را به خود اختصاص داده بود. لازم به ذکر است سرکار خانم دکتر نسیبه پورقاسمیان از اعضاء هیات علمی این مرکز، به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده های اقماری انتخاب شدند و با اهداء لوح تقدیر از ایشان قدردانی شد.