برگزاری مراسم جشن نیمه شعبان در مرکز اموزش عالی کشاورزی بردسیر

بنا به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر، مراسم جشن نیمه شعبان به مناسبت ولادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و با حضور حجت الاسلام والمسلمین شبان معاون حوزه علمیه برادران شهرستان بردسیر، دکتر نقی زاده رییس مرکز، اعضای هیأت علمی، کارمندان و دانشجویان در محل دانشکده کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم ابتدا آقای دکتر نقی زاده ضمن تبریک اعیاد شعبانیه خصوصاً میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) به حاضرین در جلسه و عرض خیر مقدم، خاطر نشان کرد که با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان، ماه شعبان فرصت بسیار مغتنمی است برای آماده سازی و مهیا شدن جهت ورود به ماه پربرکت و با فضیلت رمضان و از دانشجویان خواستند که این لحظات را غنیمت شمرده و خود را برای ماه ضیافت الهی آماده کنند. ایشان  گفت: مولای متقیان امام علی (علیه السلام) درباره این ماه پر فضیلت می فرمایند: «از آن روز که پیام پیامبر (صلی الله علیه و آله) را درباره فضیلت شعبان شنیده ام هرگز روزه آن ماه را از دست نداده ام و اگر خدا بخواهد هرگز نیز آن را از دست نخواهم داد. ایشان همچنین افزود که دانشجویان برای برگزاری مراسم های فرهنگی و مذهبی مشارکت بیشتری داشته باشند . وی گفت: برای هرگونه همکاری با دانشجویان در برگزاری فعالیت های فرهنگی آمادگی خود را اعلام می نماییم.

در ادامه جناب حجت الاسلام والمسلمین شبان، اعیاد با برکت ماه شعبان را تبریک گفتند و فرمودند ماه شعبان یکی از سه ماه پر فضیلتی است که هر انسان مؤمنی می تواند از آن برای نزدیک شدن به خداوند و پیامبر او استفاده نماید و خود را در چشمه سار این ماه، پاک کند و به سوی کمال برود.

وی در ادامه از دانشجویان خواستند که در کنار تحصیل و کسب دانش به کرسی های آزاد اندیشی هم بیشتر توجه نمایند زیرا کرسی‌های آزاداندیشی یکی از جدی‌ترین مطالباتی است که رهبر فرزانه‌ی انقلاب همواره در دیدارهایشان با دانشجویان و مجموعه‌های دانشگاهی مطرح فرموده‌اند. با وجود این و به رغم مطالبه‌ی صریح و جدی مقام معظم رهبری، هنوز آن چنان که باید و شاید در دانشگاه‌ها به بحث کرسی‌های آزاداندیشی پرداخته نشده است؛ به گونه‌ای که نارضایتی مقام معظم رهبری از روند برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را به روشنی می‌توان در کلام ایشان مشاهده کرد.

معاون حوزه علمیه برادران شهرستان گفت: در چنین فضای گفتمانی مناسبی همه می‌توانند بیندیشند و همه فرصتی برای بیان افکار و ایده‌های خود داشته باشند. اینجا و در سایه‌ی این مباحثه‌ی رودررو، بهترین فرصت برای رسیدن به یک خط مشی واحد و جهت‌دهی به اهداف و موضوعات کلی کشور وجود دارد. از همین روست که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آزاد‌اندیشی را شرط لازم برای رشد فرهنگ و علم می‌دانند و از همه دانشجویان و اساتید خواستند که روی برگزاری کرسی های آزاد اندیشی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری توجه بیشتری شود.

در ادامه برنامه ها نیز مراسم مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت، آقای نوذری برگزار شد.

پایان مراسم مسابقه ای بین دانشجویان حاضر برگزار و به نفرات برتر، و هم چنین به قید قرعه به شرکت کنندگان در جلسه جوایزی از طرف مرکز اهداء شد.