برگزاری آیین گرامی داشت روز وحدت حوزه و دانشگاه در شهرستان بردسیر

به‌منظور تکریم مقام شامخ استادان حوزه و دانشگاه و در راستای تبادل نظر و هم‌فکری و به همت مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و حوزه علمیه، آیین گرامی داشت وحدت حوزه و دانشگاه، در شهرستان بردسیر برگزار شد.

دکتر نقی زاده، رئیس مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر در آیین وحدت حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه یکی از راهبردهای مهم فکری و رفتاری حضرت امام خمینی (ره) برای اعتلاء و پیشرفت ایران اسلامی بود، که از همان ماه های آغازین نهضت اسلامی و تأسیس نظام از سوی ایشان طرح و تعقیب شد. یکی از نیازهای مبرم جامعه ی ما اکنون و همچنان پس از این، تحلیل و بررسی موشکافانه ی این آرمان است.

به گزارش روابط عمومی دانشکده کشاورزی بردسیر، در این آیین، حجت الاسلام والمسلمین دکتر عباس حیدری، استاد حوزه و دانشگاه و رییس دانشکده حقوق دانشگاه شهید باهنر به تأکید دین مبین اسلام در توسعه علم و دانش اشاره کرد و پیرامون وحدت حوزه و دانشگاه به ایراد سخن پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کرمانی، امام جمعه بردسیر نیز، حوزه و دانشگاه را دو بال برای رسیدن به سعادت دانست و با بیان اینکه بسیاری از آسیب های امروز کشور ناشی از علم بدون اخلاق است افزود: حوزه و دانشگاه باید بیش از گذشته با برگزاری نشست های مشترک به ویژه کرسی های آزاد اندیشی نسبت به رفع مشکلات جامعه اهتمام ورزند. رئیس دانشکده کشاورزی بردسیر نیز، برگزاری نشست های مشترک حوزه و دانشگاه را مهم برشمرد و با تأکید بر بیانیه ی گام دوم انقلاب افزود: اساتید حوزه و دانشگاه می توانند با برگزاری نشست های تخصصی، رابطه بین علم و دین را برای عموم به ویژه نسل جوان تبیین کنند.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین حسن اناری، رئیس حوزه علمیه بردسیر، دکتر افشین صالحی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر شریفه رضاقلی، رئیس دانشگاه پیام نور واحد بردسیر، دکتر وحید خطیبی، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، علیرضا غلامحسین پور، فرمانده پایگاه بسیج دانشجویی شهرستان و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه در خصوص وحدت حوزه و دانشگاه به ایراد سخن پرداختند.