اولین و بزرگترین پویش مردمی دوستداران طبیعت و درختکاری در بردسیر برگزار شد


همزمان با 15 اسفند که به روز «درختکاری» مزین شده و در راستای حمایت از توسعه و رشد جنگل‌ها و مراتع، «اولین و بزرگترین پویش مردمی دوستداران طبیعت و درختکاری» با حضور مسئولان و جمع کثیری از اقشار مختلف مردم در گلزار شهدای نیروی انتظامی بردسیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، این پویش که به همت فرمانداری بردسیر، خانه مشارکت مردمی، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر، نیروی انتظامی، مراکز آموزش عالی شهرستان بردسیر و همکاری برخی ادارات و ارگان‌ها برگزار شد مورد استقبال گسترده مردم و مسئولان به ویژه نونهالان و جوانان قرار گرفت. 

در این جلسه ابتدا آقای مهندس زمانی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ضمن تشکر از همکاری دستگاهای اجرایی شهرستان در این پویش مردمی خصوصا دانشگاهها خاطر نشان کرد همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند احیای منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود. وی گفت همه ما باید در حفظ و احیای منابع طبیعی مشارکت داشته باشیم و این کار از عهده یک مرکز به تنهایی امکان پذیر نمی باشد.

پس از آن حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهری امام جمعه نگار در پویش مردمی درختکاری به روایات و احادیث اسلامی در زمینه درختکاری اشاره نمود و گفت در فضائل درختکاری همان بس که پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) می فرماید هر وقت عمر جهان به آخر رسید و قیامت برپا شد و در دست شما نهالی بود باید فرصت را غنیمت شمرد و آن را کاشت. وی در بخشی از سخنان خود به ظلم انسان در حق خود اشاره نمود و گفت: یکی از ظلم های انسان در حق خود نابودی پوشش گیاهی و از بین بردن درخت و جنگل است چرا که کاشتن درختان و ایجاد کمربند سبز ایستادگی خوبی در برابر طوفان ها و گرد غبار است.

سپس اقای مهندس وفایی در پویش مردمی دوستداران طبیعت و درختکاری ضمن تقدیر و تشکر از عوامل برگزار کننده این همایش به اهمیت درخت و درختکاری در اسلام اشاره نمود و گفت در آموزه های دینی ما به کار نیک و باقیات و صالحات آن تاکید شده است و درختکاری نیز یکی از این  اعمال نیک است. وی ادامه داد ما با کاشتن درخت در ثواب تسبیح گویی این موجود زنده شریک می شویم.

لازم به ذکر است در پایان جلسه جناب سرهنگ کریمی فرمانده نیروی انتظامی بردسیر گفت که لازم است که از زحمت کشان واقعی برگزار کننده این همایش که همانا کارگران و سربازان گمنامی که با تلاش خود زمینه برگزاری این پویش را فراهم نمودند باید تشکر کرد و همه مسئولین باید قدردان زحمات این بزرگواران باشیم.

در پایان برنامه ها اجرای برنامه‌های فرهنگی، مارش رژه نیروی انتظامی، تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، سخنرانی و کاشت نهال توسط مردم و مسئولین و همچنین اساتید و دانشجویان مرکز آموزش عالی کشاورزی از اهم برنامه‌های اجرا شده در این پویش بود.